Posted by on Wrz 26, 2011 in Warsztaty | 0 comments

Autor plakatu: Witold Kończak

Od 02 kwietnia 2011 odbywały się zajęcia z fotografii reportażowej w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków.

Grupa na zajęciach teoretycznych korzystała z Sali Balowej Pałacu dzięki uprzejmości pana dyrektora Radosława Kamińskiego. Zajęcia plenerowe prowadzone były pod okiem dorosłych uczestników warsztatów „Architektura Sakralna Małego Trójmiasta Kaszubskiego” poświęcających czas młodzieży i dzieciom w wolontariacie.

W ramach zajęć plenerowych uczestnicy wzięli udział w przedstawieniach „Misterników Kaszubskich”- Wjazd Chrystusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową oraz Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Wejherowskiej oraz Nocy Muzeów w Wejherowie. Za pomoc w realizacji tych przedsięwzięć należy podziękować działowi promocji UM Wejherowo za udzielenie wsparcia w postaci akredytacji na Misterium oraz podczas Nocy Muzeów. Z tego powodu zajęcia w dużej mierze odbywały się na terenie Wejherowa mimo finansowego wsparcia UM Redy.

Uczestnicy koła brali udział również w spacerach fotograficznych w ramach warsztatów „Spotkania z fotografią” „Architektura Sakralna MTK”. W okresie wakacyjnym działania wsparła Nadmorska Grupa Fotograficzna, która obecnie wraz ze stowarzyszeniem „Kunszt” przygotowuje wystawę prac uczestników Koła.

Formuła zajęć miała charakter koła pracy pozaszkolnej – cykl teoretyczno – praktycznych ćwiczeń oraz zadań domowych: zagadnienia prawne w fotografii, budowę aparatu, samodzielne działania reporterskie, edycja zdjęć, praca z obrazem.

Zajęcia zakończono 15.09.2011.

Stowarzyszenie „Kunszt” przy wsparciu Urzędu Miasta Redy, Biblioteki Miejskiej w Redzie, Działu Promocji UM Wejherowo i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej oraz Nadmorska Grupa Fotograficzna

Od 03.10. 2011 w Bibliotece Miejskiej w Redzie można będzie obejrzeć wystawę prac uczestników Koła Fotograficznego.

Przygotował: Witold Kończak

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *