Posted by on Kwi 27, 2012 in Warsztaty | 0 comments

graf. Witold Kończak

„Spotkania z fotografią” 2012

Małe Trójmiasto Kaszubskie nocą”

Nadmorska Grupa Fotograficzna” wraz ze Stowarzyszeniem „Małe Trójmiasto Kaszubskie”, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz działami promocji trzech UM miast gmin stowarzyszonych zaprasza mieszkańców Redy, Rumi i Wejherowa oraz okolic na warsztaty fotograficzne „Spotkania z fotografią” 2012 „Małe Trójmiasto Kaszubskie nocą”. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które pragną doskonalić swoje umiejętności fotograficzne.

Zajęcia odbędą się w okresie od 16 maja do końca czerwca 2012 r. Po przerwie wakacyjnej, we wrześniu nastąpi przygotowanie prac do wystaw.

Warsztaty składać się będą z części teoretycznej i spacerów fotograficznych po miastach stowarzyszonych:

  • część teoretyczna rozpocznie się 16 maja o godz. 18.00. Moduł dotyczyć będzie fotografii nocnej. Następnie o godz. 19.30 część praktyczna – spacer fotograficzny po mieście i parku. 21.00 powrót do Ratusza na omówienie wykonanych zdjęć. Jest to kontynuacja cyklu warsztatów 2009 r., 2010 r. i 2011 r. „Spotkania z fotografią” (wykłady, prezentacje multimedialne, analiza prac, dyskusje, podstawy edycji, przygotowania do druku oraz ekspozycji zdjęć na wystawę),
  • Spacery fotograficzne 26 maj i 02 czerwiec po nocnej Redzie i Rumi.
  • 30 czerwca 2012 podsumowanie spacerów połączone z omówieniem zdjęć i wyborem na wystawę
  • Na początku września odbędzie się praktyczne tworzenie wystawy z wydrukowanych zdjęć.
  • Warsztaty zakończone zostaną wystawą fotograficzną wybranych wcześniej zdjęć na wystawach we wszystkich trzech miastach stowarzyszonych.
  • Integralną częścią warsztatów jest stworzenie kolejnego kalendarza (trzecia edycja). Tym razem tematem jest „Małe Trójmiasto Kaszubskie nocą”. Na kalendarz złożą się prace wyłonione w konkursie, w którym może wziąć udział każdy zgodnie z zamieszczonym regulaminem na www.nadmorskagf.pl
  • W grudniu 2012 wystawa wzbogacona o człon poświęcony kalendarzowi zostanie zaprezentowana w Ratuszu Miejskim w Wejherowie.

Prace uczestników warsztatów zamieszczone będą w galeriach internetowych na stronach organizatorów.

Zgłoszenia prosimy składać na adres e-mail witold.konczak@wp.pl na formularzach zgłoszeniowych zamieszczonych na stronie www.nadmorskagf.pl do dnia 14 maja 2012 r.

 

Warsztaty są bezpłatne

Jednocześnie Dział Promocji Urzędu Miasta Wejherowa zaprasza wszystkich uczestników warsztatów na Noc Muzeów w dniu 19 maja 2012.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *