Dlaczego warto patentować?

Jerzy Zalewski 2019-04-28 0 komentarzy
Wpis

Wydawać by się mogło, że czasy wielkich wynalazków, które zmieniły świat, minęły już bezpowrotnie. Jednak nadal na całym świecie powstają nowe technologie i odkrycia, które zasługują na opatentowanie. Wszyscy naukowcy czy inne osoby, które wymyśliły innowacyjny wynalazek, powinny zdobyć patent, który pozwoli im ochronić własność intelektualną.

Po co starać się o patent?

Produkt zatwierdzony w urzędzie patentowym może być wykorzystywany wyłącznie przez osobę, która go tam zgłosiła. Dotyczy to nie tylko użytkowania fizycznego, ale przede wszystkim czerpania korzyści majątkowych z tego tytułu. W dobie ogromnej konkurencji coraz więcej firm decyduje się na patentowanie swoich pomysłów, dzięki czemu zdobywają jeszcze większy prestiż. Opatentowany produkt można komercyjnie wypożyczyć podmiotom trzecim, tym samym znacznie zwiększając dochody firmy.

Dodatkowo warto wykonywać też tłumaczenia patentów, szczególnie jeśli prowadzi się działania poza granicami Polski. Takie zadanie można zlecić firmie Medi Global, która specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych przekładów z dziedziny farmacji, medycyny czy nauk przyrodniczych. Firma ta współpracuje z tłumaczami, którzy są nie tylko doskonałymi filologami, ale też specjalistami z jednej z wymienionych branż. Translacje sporządzane są tam nie tylko na język angielski, ale też francuski, niemiecki oraz włoski. Dodatkowo firma współpracuje z ośrodkami patentowymi, dzięki czemu wykonywane w niej przekłady są zawsze zgodne z urzędowymi wytycznymi.

Skomentuj wpis