Jak zrobić makijaż na wesele

Kaja Chmielewska 2018-12-20 0 komentarzy
Wpis

Każda kobieta, która została zaproszona na wzruszającą uroczystość ślubną i wesele, staje przed odwiecznym dylematem związanym z własnym wizerunkiem. Aby wyglądać świetnie i przyciągać spojrzenia, warto dobrze dopasować kreację, ładnie ułożyć włosy i postarać się o idealny makijaż dopasowany do kształtu twarzy czy koloru tęczówek. Dobre samopoczucie będzie gwarancją udanej zabawy. Wskazówki  można znaleźć m.in. na bellbox.pl. 

Co będzie potrzebne? Dobry podkład w kremie, puder i korektor, róż, kredki i cienie do powiek, czarny tusz do rzęs oraz pomadka. To podstawowe wyposażenie, które można poszerzyć o bronzer, rozświetlacz czy zestaw do podkreślenia brwi. Aby makijaż podkreślał urodę i nie wywoływał efektu maski, należy go dobrze dopasować i przemyśleć.  Ponadto podczas zakupów warto postawić na dobrej jakości profesjonalne kosmetyki - to one będą gwarancją uzyskania najlepszych efektów.

 

Jak zrobić makijaż na wesele? Oto kroki prowadzące do celu:

1. Należy umyć i osuszyć twarz.

2. Następnie trzeba wklepać krem bądź bazę, a za pomocą korektora zatuszować niedoskonałości i cienie pod oczami. Dopiero wówczas można przystąpić do nałożenia dopasowanego do karnacji podkładu. Kości policzkowe warto zaznaczyć różem czy bronzerem.

3. Trzecim krokiem jest perfekcyjny makijaż oczu. Najlepiej sięgnąć po matowe, beżowe cienie, a do ich nałożenia wykorzystać pędzelek. Kolor powinien lekko zahaczać o łuk brwiowy. 

4. Należy mocno wytuszować rzęsy. Tę czynność można nawet wykonać dwa razy, by zyskać najlepsze efekty.

5. Warto lekko podkreślić brwi - zgodnie z  gustem i upodobaniami. Można wykorzystać szczoteczkę, cienie bądź kredkę.

6. Na koniec warto pomalować usta na ładny, różowy kolor.

 

Skomentuj wpis