Oprogramowanie medyczne

Alan Ziółkowski 2018-12-08 0 komentarzy
Wpis

W dawnych czasach wszystko zapisywano ręcznie, a archiwa mieściły w sobie setki zakurzonych kartek papieru. Obecnie wkracza się w epokę digitalizacji. Wszystkie dane można umieścić w chmurze, co jest nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale też wygodniejsze przy poszukiwaniu informacji.

Nowoczesne oprogramowanie staje jednak przed wyzwaniem zapewnienia jak największych standardów bezpieczeństwa. Aplikacje i systemy muszą łączyć w sobie prostotę zapisu ze zgodnością z najnowszymi przepisami, w tym między innymi innymi z RODO. Co jeszcze jest ważne przy wyborze oprogramowania? Należy zwrócić między innymi na:

  • możliwość dostosowania pakietu do swoich indywidualnych potrzeb (różnice występują w opcjach oraz związanym z nimi cennikiem usług),
  • ułatwienie pracy lekarza, wystawiania recept i skierowań,
  • rozwiązania przyjazne dla rejestratorek, które potrzebują przejrzystego kalendarza wizyt i możliwości swobodnej edycji danych.

Co ciekawe, najnowsze dodatki realnie oszczędzają czas i ułatwiają wykonywanie obowiązków. Na przykład w czasie wypisywania recepty i skierowania można skorzystać z szerokiej bazy gotowych już szablonów i poręcznej bazy leków. Stosuje się także powiadamianie pacjenta o wizycie sms-em. Dzięki temu nie zapomni o konsultacji, a jeżeli nie będzie mógł przyjść skontaktuje się z rejestracją i o tym uprzedzi. Pozwoli to zachować płynność działań.

Aplikacja MEDYC przygotowała darmowy pakiet próbny, w ramach którego można po prostu przetestować oprogramowanie. To ciekawy sposób na podjęcie decyzji o optymalnych rozwiązaniach.

Skomentuj wpis