Czy warto korzystać ze szkół językowych?

Mieszko Szymczak 2020-06-12 0 komentarzy
Czy warto korzystać ze szkół językowych?

Chcąc zminimalizować koszty, a także zapewnić sobie elastyczność w nauce, wiele osób próbuje uczyć się języka obcego samodzielnie, nabywając książki i ćwiczenia czy też korzystając z pomocy internetowych, często nawet bezpłatnych. Jest to jednak tak naprawdę mało efektywne. Dlaczego? Nauka teoretyczna nie zastąpi rozmowy z drugim człowiekiem, a wszak głównie po to każdy uczy się języka obcego - by móc się w nim porozumieć. Samodzielne uczenie się może też skutkować utrwalaniem błędów, których nawet nie ma się świadomości. I wreszcie, wymaga to naprawdę dużej samodyscypliny - większości osób jej brakuje, wobec czego rezygnują z planów poszerzenia swych zdolności językowych po niedługim czasie.

Kiedy zaś skorzysta się z oferty szkoły i zapisze na kurs, dużo trudniej jest z tego zrezygnować. Jeśli przy tym zajęcia są naprawdę atrakcyjne i ciekawe - wcale nie chce się tego robić, nawet jeśli na początku nie było się szczególnie przekonanym do tego pomysłu czy do samej nauki! Jeżeli w dodatku postawi się na język angielski w Bydgoszczy, który oferuje szkoła Perfekt, można mieć pewność, że uczestniczenie w tych zajęciach będzie czystą przyjemnością, a wiedza będzie sama wchodzić do głowy. Jest to świetna motywacja, podczas gdy samodzielne mozolne wysiłki mogą ją znacznie obniżać.

Do uczęszczania na taki kurs nie trzeba się zmuszać, uczestnicy nie mogą się doczekać kolejnych zajęć! Jeśli zaś dla kogoś udawanie się na nie jest problemem, może skorzystać z wyjątkowej opcji, jaką proponuje ta szkoła. Lekcje online, odbywane przez komunikator Skype, łączą w sobie walory tradycyjnej nauki ze zdobyczami współczesności. Jest to znakomite rozwiązanie!

Skomentuj wpis