Jak leczyć wrastający paznokieć?

Igor Borkowski 2020-06-19 0 komentarzy
Jak leczyć wrastający paznokieć?

O tym, jak ważne jest zdrowie stóp, przekonał się każdy, kto choć raz w życiu doświadczył dolegliwości związanych z wrastającym paznokciem. Trudności w chodzeniu, ból odczuwany nie tylko podczas zakładania obuwia, ale także przy wykonywaniu każdego kroku, infekcje i deformacja płytki to jedynie niektóre z nieprzyjemnych konsekwencji tej przypadłości. U osób chorych na cukrzycę skutki mogą być jeszcze poważniejsze, gdyż trudność gojenia rany w obrębie stopy może skończyć się nawet amputacją palca.

Zapobiec temu może szybka interwencja podologa, czyli specjalisty od chorób stóp, takich jak grzybica, haluksy, odciski, i problemów z płytką paznokciową. W Bydgoszczy wrastający paznokieć można zaleczyć między innymi w gabinecie Podocare Complex. Stosowana tam innowacyjna metoda jest niemal całkowicie bezbolesna, co sprawia, że pacjenci nie muszą się już obawiać długotrwałego i uciążliwego dyskomfortu związanego z noszeniem klamry czy tamponady.

Gabinet oferuje zabieg wykonywany przy użyciu specjalistycznego urządzenia zwanego rekonstruktorem. Jest to metoda wykazująca się bardzo wysoką skutecznością, a więc istnieje tylko niewielkie prawdopodobieństwo, że dolegliwość powróci. Dodatkowo dzięki nieinwazyjności mogą z tej techniki skorzystać także diabetycy, u których wrastanie paznokcia jest również efektem choroby i słabego ukrwienia kończyn dolnych.

Proces prostowania płytki trwa krótko i – co najważniejsze – pacjent od razu odczuwa ulgę i może chodzić. Zabieg polega na nadaniu właściwego kształtu całemu paznokciowi: od samej macierzy aż do wolnego brzegu, a za pomocą stalowej końcówki korygowany jest też tor wzrostu płytki. Aparatura umożliwia także zaleczenie ubytków paznokciowych występujących na przykład po zabiegach chirurgicznych czy urazach.

Skomentuj wpis