Psycholog czy psychoterapeuta – różnice

Patryk Wróblewski 2019-02-16 0 komentarzy
Psycholog czy psychoterapeuta – różnice

W sytuacjach, w których pojawiają się kłopoty emocjonalne lub w relacjach z innymi ludźmi, warto podejmować odpowiednie kroki. Najgorszym wyjściem bowiem, jest pozostawienie tego typu spraw bez jakiejkolwiek interwencji. 

Profesjonalnym wsparciem służą specjaliści, pracujący w Centrum Psychoterapii Integralnej, cpi.poznan.pl. Współpraca, jaką proponuje poznański psycholog, potrafi przynieść bardzo zadowalające efekty, bez względu na to, z jakimi zaburzeniami będzie miał on do czynienia. 

Praca z psychologiem może przybierać bardzo różne formy. Najczęściej, są to długie i owocne rozmowy. Na początku którejkolwiek z terapii, specjalista musi dobrze poznać swego pacjenta. Im więcej będzie o nim wiedział, tym większa będzie szansa na powodzenie całego leczenia.

W momencie, gdy terapeuta pozyska wszystkie niezbędne mu informacje na temat konkretnej osoby, może wtedy zacząć działać. Podstawą jest to, aby dopasować formę i rodzaj terapii do osobowości pacjenta, oraz jego przypadłości. Inaczej bowiem będzie wyglądała współpraca z osobą cierpiącą na depresję, inaczej z kimś, kot ma trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, a jeszcze inaczej z kilkuletnim dzieckiem, nieradzącym sobie w grupie rówieśniczej.

Aby podjąć terapię w tej konkretnej placówce, należy poczynić stosowne kroki. Najprościej będzie zajrzeć na podaną wyżej stronę internetową. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, służące do kontaktu ze specjalistami, pracującymi w Centrum. Można również przyjść osobiście i umówić się na spotkanie.

Skomentuj wpis