Specjalistyczne kursy pedagogiczne

Kinga Szczepańska 2019-10-08 0 komentarzy
Specjalistyczne kursy pedagogiczne

Codzienna praca z dziećmi i młodzieżą jest ogromnym wyzwaniem, które nieustannie przynosi nowe, często mocno niespodziewane, historie i doświadczenia. Nauczyciele i pedagodzy muszą być osobami zrównoważonymi, empatycznymi i gotowymi do podejmowania licznych wyzwań.

Aby mogli oni wykonywać swoją pracę w stu procentach fachowo i z korzyścią zarówno dla nich, jak i dla ich podopiecznych, muszą mieć stosowne wykształcenie. Jednak nie wystarczy tylko skończyć wybrany kierunek studiów.

W tej sytuacji kluczowy jest nieustanny rozwój i systematyczne aktualizowanie własnej wiedzy. W tej dziedzinie wciąż pojawiają się liczne nowości, o których warto wiedzieć. Mogą one okazać się bardzo pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą o różnych potrzebach.

W celu zdobywania najnowszej i niezwykle przydatnej wiedzy można z powodzeniem zgłaszać się do Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych, prowadzonego przez Jacka Kielina. Oferowane są tam specjalistyczne kursy pedagogiczne w Poznaniu

W ofercie tego miejsca można znaleźć szkolenia, obejmujące zagadnienia, odpowiadające na pytania, takie jak:

  • jak pracować niedyrektywnie z dziećmi niepełnosprawnymi,
  • jak nauczyć porozumiewania się dzieci, które chciałyby mówić, ale nie mogą,
  • jak konstruować program i radzić sobie z zachowaniami trudnych dzieci,
  • jak pracować z rodzicami niepełnosprawnego dziecka.

Każdy z oferowanych bloków tematycznych jest bardzo skrupulatnie przygotowywany, opracowywany i omawiany przez najwyższej klasy specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób przekazywać wiedzę.

 

 

Skomentuj wpis